Vispārējā masāža.

Ar masāžas palīdzību iespējams pazemināt vai paaugstināt nervu uzbudināmību, iedarbināt gandrīz zudušos refleksus, ievērojami uzlabot audu stāvokli, iekšējo orgānu darbību un pacienta pašsajūtu. Uzlabojas organisma sistēmu caurlaidība, muskuļu, iekšējo orgānu un galvas asinsvadu stāvoklis. ārstnieciskā holistiskā masāža pozitīvi iespaido arī perifēro nervu sistēmu. Ar tās palīdzību var samazināt vai noņemt galvas sāpes, uzlabot nervu sistēmas caurlaidību, paātrināt atjaunošanās procesu pie bojājumiem, novērst blakus parādību rašanos locītavās un muskuļos nervu bojājumu vietās.

Masāžas iedarbība uz ādu
Āda nodrošina iekšējo orgānu mehānisko aizsardzību pret bojājumiem, aizkavē mikroorganismu un citu kaitīgu vielu iekļūšanu ķermenī, piedalās šķidruma un siltuma apmaiņā ar ārējo vidi, reaģē uz kairinājumiem.

Ar masāžas palīdzību tiek aizvāktas ādas virskārtas atmirušo šūnu paliekas. Tas sekmē ādas elpošanu, pastiprina tauku un sviedru dziedzeru darbību. Bez tam uzlabojas arī asinsrite un ādas barošanās no dziedzeriem. Tātad - ievērojami paaugstinās visi organisma vielu apmaiņas procesi.

Masāžas ietekme uz muskuļiem
Muskuļos atrodas daudz asinsvadu. Masāžas ietekmē muskuļu audi labāk tiek apgādāti ar skābekli un barības vielām, no tiem ātrāk tiek izvadīti sairšanas produkti, vieglāk rodas "enerģija", ar kuras palīdzību muskuļi saraujas un kļūst darba spējīgāki. Tādēļ, pirms apgūt masēšanas metodiku, tehniku un paņēmienus, nepieciešams rūpīgi iepazīties ar cilvēka muskuļu izvietojumu. Tad ar masāžas palīdzību īsā laikā iespējams atjaunot fiziskā darbā nogurdinātu muskuļu darba spējas.

Masāžas ietekme uz locītavām, saitēm un cīpslām
Masāža aktivizē locītavas apvalka sekrēciju, sekmē tūsku, izgulējumu un pataloģisko nogulsnējumu uzsūkšanos. Apstrādes rezultātā masējamajā sektorā notiek asiņu un limfas pārdale, kas sekmē skābekļa un barības vielu pieplūdi, aktivizē vietējo asinsriti un pastiprina oksidēšanās-reducēšanās procesus. Viss tas sekmē sāpju noņemšanu un mugurkaula funkciju atjaunošanu. Masāža nostiprina saites un cīpslas, paaugstina pretestību dažādām infekcijām un fiziskām ietekmēm. Masāža īpaši noderīga pusmūža un veciem cilvēkiem.

Masāžas ietekme uz asinsriti un limfosistēmu
Masāžas ietekmē paātrinās venozo asiņu un limfas atplūde, kas uzlabo apgādi ar skābekli un barības vielām dažādās ķermeņa daļās, sekmē ātrāku sairšanas produktu izvadīšanu no organisma, likvidē sastrēgumus locītavās un mugurkaulā. Masāža ne tikai vienkārši ierosina lielāka skaita kapilāru darbību, bet arī sekmē asiņu plūsmas pārdali masējamā apgabalā. šī ietekme izplatās arī uz citām, masējamai vietai tuvākām ķermeņa daļām. Notiek asiņu atplūde no iekšējiem orgāniem uz ādas virspusi un muskuļiem, kas sekmē mērenu perifēro asinsvadu izplešanos, atvieglo kreisā sirds kambara un priekškuņģa darbu, uzlabo sirds darbību, asinsriti un sirds muskuļa saraušanās spējas.

Masāžas ietekme uz nervu sistēmu
Nervu sistēma regulē visa organisma dzīvotspēju: muskuļu darbību, vielmaiņu, sirds un iekšējo sekrēcijas dziedzeru darbību, u.c. Nervu sistēma it kā apvieno visas sistēmas un orgānus, saskaņojot to darbību. Masāža pastiprina centrālās nervu sistēmas regulējošās un koordinējošās funkcijas, stimulē reģenerāciju un perifēro nervu atjaunošanos. Masāžas ietekmes sfēra ir ļoti plaša. Tā efektīvi ietekmē spēku atjaunošanu, darba spēju uzlabošanu, dažādu traumu un slimību seku pārvarēšanu.